Otázky, odpovede

Ako si možem rezervovať Školu v prírode, Lyžiarsky kurz, či školský výlet?

Pobyt si jednoducho možete objednať prostredníctvom našej stránky, kde pri každom zariadení nájdete odkaz OBJEDNAŤ, stačí jeden klik a zobrazí sa Vám formulár. Formulár stačí vyplniť /prosíme presnú adresu školy, kontaktné údaje, do poznámky uviesť ďalšie želania/ kliknite objednať a Vaša objednávka nám príde.

Ak sa jedná o overenú objednávku – už ste s nami telefonicky overili, či je termín žiadaného pobytu volný, tak Vám automatický zašleme Potvrdenie objednávky.

Ak sa jedná o neoverenú objednávku, budeme Vás v čo najkratšom čase kontaktovať telefonicky alebo mailom a zašleme Vám informácie o obsadenosti Vami žiadaného objektu. V prípade že Vami požadovaný termín bude obsadený, zašleme Vám ponuku ubytovacích zariadení rovnakej kvality kde máme voľné kapacity.

Ako prebieha platba za rezervovaný pobyt?

Štandardne je možné Váš pobyt uhradiť dvomi splátkami zálohu + doplatok. Zálohu vo výške 50% celkovej ceny pobytu žiadame uhradiť mesiac od prijatia Vašej objednávky a doplatok mesiac pred začiatkom pobytu. Pobyt je možné zaplatiť aj naraz, alebo je možné si rozdeliť aj na viacero splátok. Forma úhrady je bankovým prevodom, alebo poštovou poukážkou,

Všetky informácie potrebné k platbe sú uvedené v samotnom potvrdení objednávky a aj v zaslanej zálohovej fakture.

Ak si želáte rozdeliť úhradu za pobyt na viac ako dve platby, možete túto požiadavku uviesť už pri objednaní v časti Poznámka. Splátkový kalendár vieme prisposobiť Vašim potrebám. Podmienkou je úhrada pobytu – celková čiastka za pobyt ešte pred nástupom na pobyt. Spravidla je to mesiac pred pobytom.

V prípade, že pobyt budete uhrádzať z dotácií MŠSR a nemáte vlastné prostriedky na úhradu zálohy, stačí ak nám pošlete potvrdenie o tom že Vám bola schválená dotácia od štátu a zaviažete sa podpísaním zmluvy o obstaraní pobytu, že hneď ako Vám peniaze od štátu budú doručené, zaplatíte bezodkladne celkovú sumu za pobyt.

Vrátia sa nám peniaze v prípade, že dieťa nemôže z dôvodu ochorenia na pobyt nastúpiť?

V tomto prípade odporúčame objednať si Cestovné poistenie. Spolupracujeme s poisťovňou UNION. Vtedy je isté, že sa dieťaťu v prípade ochorenia pred pobytom vráti 80 % z celkovej čiastky pobytu, resp. sa vychádza zo storno podmienok CK. Stačí doložiť Správu od lekára.

U vačšiny pobytov sa storno neúčtuje a pri vyúčtovaní pobytu sa nenastúpeným deťom peniaze vracajú – počíta sa s poklesom počtu detí o maximálne 10%. U niektorých pobytov to však nie je možné. O týchto podmienkach Vás bude informovať zamestnanec CK a tieto podmienky budú uvedené aj v Zmluve.

V prípade ak je dieťa poistené a nenastúpi na pobyt z dovodu choroby /odíde z pobytu predčasne z dôvodu choroby, stačí nahlásiť poistnú udalosť a poisťovňa Vám poistnú udalosť preplatí podľa konkrétnych limitov cestovného poistenia. S nahlásením poistnej udalosti Vám pomôže zamestnanec CK. Zašle Vám tlačivo, vyplní potrebné informácie.

Aké su Storno podmienky?

V prípade zrušenia celeho pobytu bude vystavená faktúra s prihliadnutím k Všeobecným zmluvnýím podmienkam.
46 a viac dní 15 % z vopred stanovenej ceny
45 až 31 dní 50 % z vopred stanovenej ceny
30 až 8 dní 75 % z vopred stanovenej ceny
7 a menej dní 100 % z vopred stanovenej ceny

Aby ste sa vyhli zbytočnému storno poplatku, odporúčame vám priobjednať si cestovné poistenie. Viac informácií o poistení Vám poskytne zamestnanec CK.

Kto zabezpečuje dopravu na pobyt?

Dopravu na pobyt si možete zabezpečiť sami. V prípade záujmu Vám so zabezpečením dopravy pomožeme a kalkuláciu dopravy Vám vypracujme priamo z miesta školy až k objednanému ubytovaciemu zariadeniu.

Ako je zabezpečené stravovanie počas pobytu?

Stravovanie je počas školy v prírode zabezpečené 5 x denne, je možnosť doobjednať si aj druhú večeru. V prípade záujmu vieme zabezpečiť aj obedy naviac – napr. v deň odchodu, alebo obedové balíčky, či už počas výletov v priebehu pobytu alebo v deň odchodu. Informácie o cenách Vám poskytne zamestnanec CK. Pitný režim počas pobytu je zabezpečený počas celého dňa.

Počas lyžiarskych výcvikov je stravovanie zabezpečené 3 x denne. Pitný režim počas celého dňa. Taktiež je možné doobjednať si obed naviac, prípadne obedový balíček.

Zabezpečenie diet počas pobytu – prosíme overiť u zamestnanca CK. U vačšiny pobytov je už možné zabezpečiť bezlepkovú dietu, bezlaktózovú, …..

Ako je to so zdravotnou starostlivosťou počas pobytu?

Na Váš pobyt, ktorý je v trvaní viac ako 4 dni je potrebné si zabezpečiť zdravotníka.

Zdravotník v škole v prírode musí byť odborne spôsobilá osoba s príslušným vzdelaním. V zmysle § 5 zákona č. 526/2007 Z. z. ním môže byť lekár, zdravotná sestra, pôrodná asistentka alebo zdravotnícky záchranár.

Pokiaľ nemáte svojho zdravotníka, zabezpečíme Vám zdravotníka CERES EMERGENCY TEAMU. Info o zdravotníkoch a dostupnosti dostanete telefonicky u zamestnanca CK. Cena zdravotníka od 300 € / pobyt

Kto je povinný ohlásiť pobyt na RUVZ?

Povinnosťou školy (vysielajúcej organizácie) je zabezpečiť súhlas príslušného orgánu verejného zdravotníctva na organizovanie školy v prírode v objekte. Pracovník CK Vám na požiadanie vypracuje žiadosť a Vy si ju len podáte na príslušný RÚVZ.